Rauty

firemní a soukromé akce, večírky, svatby a mnoho dalších

Hledáte dodavatele cateringových služeb?

Máte vlastní představu o průběhu a ceně akce?

Kontaktujte nás na telefonním čísle 602 614 666 nebo e-mailem info@bps-catering.cz a my Vám se vším pomůžeme.
 

Našimi klienty nejoblíbenější typy menu:

- Tradiční český raut studený/teplý

- Jednodušší mezinárodní raut studený/teplý

- VIP mezinárodní raut studený/teplý spojený se sushi barem

- Luxusní raut v kombinaci s grilováním

- Francouzský raut v duchu farmářských trhů

Rauty Rauty Rauty
Rauty Rauty Rauty

V případě, že hledáte doplňující informace, připravili jsme pro Vás následující souhrn.

Pojem rauty

Raut již zdomácněl v českém jazyce, i když dříve se psalo rout (z anglického slova rout - zmatek, hemžení). Raut je druhem společenského setkání spojeného s pohoštěním. Nejčastěji se pořádá při slavnostních příležitostech jako je konference, vědecké symposium, filmová premiéra, slavnostní otevření nových prostor. Raut se většinou koná v prostorných sálech nebo venku pod širým nebem, v zahradách. Typické pro raut je, že pokrmy jsou nabízeny na dlouhých stolech a hosté sami za asistence obsluhy si mohou brát jednotlivé pokrmy.

Rauty jako pohoštění

Raut obvykle trvá 2-3 hodiny a od hostů se očekává, že se budou hlavně procházet a konverzovat. Raut je velmi vhodný zejména pro klientské akce - rauty, kde je žádoucí, aby si hosté popovídali a probrali zajímavá pracovní i osobní témata. Pokládá se za nezdvořilé strávit celý raut u bufetu, stejně jako zdržet se déle než dvě hodiny. To samozřejmě platí zejména pro raut formálního typu. Pokud pořádáte vánoční večírek a zvolenou formou je raut a společnost je tvořena pouze kolegy a přáteli z vaší firmy, je doba v podstatě limitována minimálně. Nejslavnostnější formou rautu, který je na začátku zahájen slavnostním proslovem a následným společným přípitkem, se nazývá oficiálně recepce.

Oděv vhodný na rauty

Rauty stojí uprostřed mezi neformálními akcemi jako je koktejl párty nebo číše vína a mezi slavnostním banketem. Vhodným oděvem je společenský oděv na odpoledne nebo raný večer. Nevhodný je smoking a dlouhé šaty, pokud výjimečně raut neprovází významnou slavnostní večerní příležitost. V takových případech je však na pozvánkách forma oděvu vždy uvedena.

Rauty a jeho výhody

Pokud zvolíte jako formu raut, můžete si být jisti tím, že se hosté budou v průběhu rautu pohybovat, korzovat, budou se stále setkávat s jinými lidmi a zábava bude jistě dobře plynout. Ideálním doplňkem rautu jsou vysoké tzv. standingové stolečky, které jsou ideální pro 4-5 osob. Hosté si zde mohou odložit sklenku nebo talířek. Umístění těchto vysokých stolků je také praktickým nástrojem pro stylizovanou výzdobu. Zároveň bývají takové stolečky příjemné pro osamocené návštěvníky rautu, kteří zde mohou překonat první chvíle v neznámém prostředí.

Rauty jako společenské setkání

Rauty jsou v dnešní době nejoblíbenější formou společenského setkání spojeného s pohoštěním. Řada našich klientů volí formu rautu také proto, že raut umožňuje lehce navázat kontakty se zajímavými lidmi a dává účastníkům volnost pohybu.

Místo pro rauty

Pokud máte ve firmě vlastní prostory, kde raut uspořádat, je věc vyřešena. Pokud ne, nabízí se celá řada možností.  Můžeme Vám nabídnout historické prostory, zajímavé haly starých továren, můžeme pronajmout prostor ve veřejné zahradě nebo parku, kde můžeme postavit stany a uspořádat vše příjemnou odpočinkovou formou. Pro pražské firmy je možné například využít i hradeb starobylého Vyšehradu, kde lze v létě pozvat partnery na letní divadelní scénu a uspořádat raut v stanech palácového typu.

Rauty a skladba pohoštění pro rauty typická

Raut je většinou časově omezen a tak se také odvíjí skladba pokrmů. Pokud se raut koná v odpoledních hodinách, je vhodný raut studený. Obvykle je příchozím hostům podáván welcome drink ve formě šumivých vín spolu s drobnými kanapkami nabízenými ze stříbra obsluhujícím personálem. Pokud firma uspořádá pro účastníky krátký projev, může se ještě nabídnout společný přípitek, nebo jsou hosté na konci krátkého proslovu pozváni k rautu. Typickými pokrmy jsou různé delikatesy studené kuchyně, drobné předkrmy, tence krájená masa, výběr salátů, sýrů, ovoce a sladkostí. Neodmyslitelnou součástí jsou nealkoholické nápoje, čestvé ovocné džusy, vína, pivo alkoholické i nealkoholické.

Rautové menu pro rauty

Rautová tabule nabízí širokou paletu pokrmů a může být zaměřena na delikatesy národní kuchyně hostitele. Rautové menu vždy respektuje přání milovníků masa i přísných vegetariánů.

Pokud je raut ve večerních hodinách, je vhodné rozšířit studené buffet o teplé pokrmy, které jsou nabízeny v ohřívacích nádobách za asistence obsluhujícího personálu.

Rauty a svatba

Svatební den je samostatnou dlouhou kapitolou.  Mnoho novomanželů v dnešní době volí raut jako hlavní formu pohoštění na své svatbě, nebo je raut součástí pokračujícího dne či večera.

Svatbě se na našich stránkách podrobně věnujeme v oddílu SVATEBNÍ HOSTINY.

Co nesmíme opomenout

Při přípravách je důležité pomyslet na výzdobu, pozvánky, promyšlenou organizaci průběhu večera, vhodnou volbu typu občerstvení, volbu hudby a doprovodný program.

Doprovodný program pro rauty


Pro delší večer je vhodné zajistit moderátora tohoto večera, který se postará o průvodní slovo, předává slovo jednotlivým hostům, může vést vtipně konverzaci, často také zazpívá a pokud je tímto moderátorem krásná žena, je to samotné již programem.


Důležitým faktem je volba ozvučení. Zda volit reprodukovanou hudbu nebo kombinaci s kapelou. Velmi zajímavé může být dobře zorganizované losování o zajímavé ceny.
Je skutečným uměním vnést do takového večera dynamiku a potěšit pestrým programem všechny účastníky. Oblíbená bývá módní přehlídka, vystoupení komika, bubble show, ohňová show, přítomnost karikaturisty…

Naše společnost již 20 let poskytuje cateringové služby na vysoké úrovni a máme obrovské množství zkušeností.

 

Rauty s kompletním servisem

Bude nám potěšením uspořádat pro Vás raut s veškerým programem a zajištěním všeho potřebného. Pokud máte nějaké rychlé dotazy, navštivte náš CHAT v pravém rohu Vaší obrazovky.


Některé typy rautových menu:

Konkrétní nabídku vypracujeme na základě doplňujících informací právě  pro vaši příležitost

- Menu ke coffeebreaku
- Menu ke coffeebreaku a polednímu jednoduššímu buffet
- Studený raut v duchu české klasické kuchyně
- Mezinárodní studený raut se sushi barem
- Mezinárodní raut s teplým buffet a kuchařskou show
- Luxusní raut se studeným a teplým buffet

 


 

Máte zájem o naše služby? Zašlete nám poptávku a my vypracujeme návrh nejvhodnějšího menu právě pro Vaší příležitost.

Rauty nejen v lokalitě Praha


Raut ve formě národních kuchyní


Národním kuchyním se na našich webových stránkách věnujeme v samostatném oddílu s názvem NÁRODNÍ KUCHYNĚ.