Svatby

svatba na klíč, banket, raut, garden party, grilování

Hledáte dodavatele cateringových služeb?

Máte vlastní představu o průběhu a ceně akce?

Kontaktujte nás na telefonním čísle 602 614 666 nebo e-mailem info@bps-catering.cz a my Vám se vším pomůžeme.
 

Našimi klienty nejoblíbenější typy svatebního pohoštění:

- Slavnostní přípitek s malým občerstvením koktejlového typu

- Servírovaný oběd o třech chodech

- Servírovaný oběd o pěti chodech

- Klasický raut

- Luxusní raut v mezinárodním stylu s kuchařskou show

- Americké grilování – svatební party v odlehčeném stylu

- Kombinace tradiční svatební hostiny s pozdějším rautem a grilováním

V případě, že hledáte doplňující informace, připravili jsme pro Vás následující souhrn.

Svatby Svatby Svatby
Svatby Svatby Svatby

 

Svatební hostinyNikdo asi nepotřebuje objasňovat co svatba je a proč se svatba pořádá. Určitou zajímavostí z oblasti terminologie by mohlo být, že pro ženicha je svatba ženitbou, kdežto pro nevěstu jsou to vdavky.

Svatba Svatba Svatba

Svatba a svatební hostina

Pod pojmem svatba si obvykle každý představí den prožitý ve znamení velikého hodování, plných stolů, nejrůznějších pochoutek a pití, radost až do rána a bujaré veselí.  Zejména nevěsty dlouho přemýšlejí, jak svůj veliký den prožít co nejlépe.


Jakou formu svatební hostiny nebo svatebního občetstvení zvolit?


Svatba nejčastěji trvá od časného rána do pozdních nočních hodin.

Snoubenci se nás ptají, jakou formu občerstvení pro svatbu v průběhu dne zvolit. Vzhledem k tomu, že cateringové služby poskytujeme již 20tým rokem, máme zkušenosti z mnoha realizací  Pěknou  formou pro   svatební  pohoštění je ranní pohoštění pro hosty, kteří se scházejí v domě nevěsty, což bývá obvykle výběr teplých nápojů a nealkoholických nápojů, drobné minisandwiches a ovoce spolu se svatebními koláčky či minidortíčky. Po obřadu je příjemná sklenka sektu na přípitek, což se může opakovat i při návratu do místa hostiny. Většina novomanželů volí jako svatební hostinu servírovaný oběd a později odpolední raut. K večeru se hodí grilování, pokud je možnost otevřeného ohně. Na závěr jsou skvělé pokrmy typu česká klasika: guláš, řízečky, nakládané sýry, utopenci, škvarky. Pro vytrvalce potom velmi vhod přijde silný hovězí vývar v časných ranních hodinách.

Svatba Svatba SvatbaSvatba jako radostná událost je provázena světlými, jasnými, optimistickými barvami v pastelových tónech. Květiny v jakémkoli množství jsou pravou ozdobou každé svatby.

Uspořádání svatební hostiny


Uspořádání stolů pro svatební hostinu si klade požadavek na dostatek prostoru. Je příjemné, pokud na sebe všichni hosté dobře vidí a tak se jako nejoblíbenější jeví tabule ve tvaru T nebo ve tvaru hřebínku s více zoubky. V čele nevěsta a ženich spolu s rodiči, svatebčané.

Svatba Svatba Svatba


Pokud si předem snoubenci připraví schéma pro zasedací pořádek hostů, můžou mít jistotu, že si každý se svým sousedem bude mít co říci. Zároveň někteří preferují posadit hosty neznámé k sobě, aby se při této rodinné příležitosti mohli seznámit. Cateringová společnost potom vše připraví podle vašich dispozic.

Svatební hostina doma


Je stále častější, že svatba se koná doma, v domácím prostředí včetně obřadu samotného. Pokud to je možné, je ideální v teplém období soustředit část oslav venku na zahradě. Svatba na zahradě včetně svatební hostiny, ve slavnost ně ozdobených  stanech bývá nejkouzelnější.

Svatba Svatba Svatba

Svatební hostina formou rautu


Forma rautu je ideální, pokud svatba probíhá bez velikých ceremoniálů, proběhne svatební obřad a pokud svatebčané nechtějí nic extrémně slavnostního, potom raut jako svatební pohoštění může být naprosto dostačující. Je to také varianta nejméně nákladná finančně.

Skladba svatební hostiny


Servírovaný svatební oběd je většinou složen ze 4 chodů. Studený předkrm, polévka, hlavní chod, sladký desert. Při jednotlivých chodech lze nabízet vždy nápoje nejvhodnější právě pro daný chod.

Pro svatební hostinu je voleno jednotné menu. Pokud je nějaký host omezen ve výběru pokrmů, je naprostou samozřejmostí, že  cateringová společnost Bohemia Party Servis pro tento případ navrhne jiný pokrm. V zasedacím pořádku se tito hosté označí a obsluha potom zanese příslušný pokrm správnému hostu.

Svatební hostina s hudbou a výzdobou


Při přípravách je důležité pomyslet na výzdobu, pozvánky, promyšlenou organizaci průběhu celého dne, zasedací pořádek hostů včetně označení jednotlivých míst u stolu, volbu skladby menu, hudby. Svatba také často s sebou nese výslužku, kterou je potřeba připravit předem.

Svatba Svatba Svatba

Svatební hostina s doprovodným programem


Svatba a hudba patří neodmyslitelně k sobě. I v době svatební hostiny je příjemné, pokud slabě zní hudba. S postupujícím dnem potom může nastoupit hudba podle vkusu novomanželů. Často doporučujeme reprodukovanou hudbu během dne a na nějaký časový úsek živou kapelu k tanci.

Naše společnost již 20 let poskytuje cateringové služby na vysoké úrovni a máme obrovské množství zkušeností.

Bude nám potěšením, jestliže si pro svůj veliký den zvolíte za partnera naši cateringovou společnost.


Prohlédněte si naše ukázková menu


- Svatební minikoktejl velmi elegantní
- Svatební hostina formou rautu
- Svatební hostina formou rautu a grilování
- Jednodušší  svatební banket 3 chody
- Slavnostní  svatební banket 4 chody
- Velmi luxusní  svatební menu
- Návrh gastronomické nabídky pro celý svatební den
- Návrh pro svatební  výslužku včetně dekorace

 


 

Máte zájem o naše služby? Zašlete nám poptávku a my vypracujeme návrh nejvhodnějšího menu právě pro Vaší příležitost.

Svatební hostiny nejen v lokalitě Praha

Svatební hostiny s kompletním servisem